امروز : چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷
دسترسی سریع

2

3

4_2

10_1

8

7

1_1

5_1

9

شمارش معکوس تا برگزاری همایش
روز
ساعت
دقیقه
ثانیه
تاریخ های مهم همایش

 فراخوان : مصادف با عاشورای حسینی ۹ مهر
 آخرین مهلت ارسال آثار : ۱۲ / ابان /۹۶
 داوری ها : ۱۵/ابان/ ۹۶ الی ۱۷/ابان/۹۶
 اختتامیه : ۲۲/ابان /۹۶ 

اعضای کمیته سوگواره

دبیر جشنواره : معاونت فرهنگی دانشگاه قم حجت الاسلام و المسلین نوروزی


دبیر علمی سوگواره : دکتر نبی لو استاد تمام دانشگاه قم


دبیر اجرایی سوگواره : مدیریت فرهنگی دانشگاه قم جناب آقای غلامرضا کیانی نژاد

درباره ما

معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه قم با همکاری انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی،کانون قرآن و عترت ،جهاددانشگاهی، مرکزرشد واحدهای فناوری و اداره کل ارشاد قم،اقدام به برگزاری چهارمین دوره سوگواره عاشورایی_رضوی با عنوان سفرتا صفر نموده است.

 

معاونت فرهنگی یکی از محوری ترین وحساس ترین معاونت های دانشگاه است،این معاونت دارای مدیریت امور فرهنگی است وبخش هایی همچون انجمن علمی دانشجویی،کانون های فرهنگی واجتماعی و...از زیر مجموعه های این اداره  می باشد.

معاونت فوق با همکاری بخش های زیر مجموعه خود اقدادم به برگزاری چندین جشنواره،سوگواره وهمایش درسطح دانشگاهی،استانی و ملی نموده است که ازاین میان می توان به سوگواره یاس ارغوانی ،خاتون نیلی و..اشاره کرد.

سوگواره عاشورایی_رضوی سفرتاصفر نیز ازجمله همین فعالیت ها می باشد که کار خود را   طی ۳ سال است که آغاز نموده است ،دو دوره اول این سوگواره  درسطح استانی  و دوره سوم آن در سطح منطقه ای به ترتیب در سال های ۹۳،۹۴،۹۵ برگزار شد که دوره سوم آن دریافت کننده ۹۰۶اثر ازمیان دانشگاه های منطقه ۴ کشوری بوده است.اکنون چهارمین دوره آن در سطح ملی در سه بخش پژوهشی،هنری و ادبی با محوریت ادبیات عاشورایی_رضوی درحال برگزاری است.

انجمن علمی زبان وادبیات فارسی علاوه بر این سوگواره تا کنون برگزارکننده جشنواره خط آخر با محوریت ادبیات دفاع مقدس در سطح استانی درآبان ماه ۹۵ و جشنواره ملی_دانشجویی عهد نیز بوده است، که اختتامیه آن در ۷آذر ماه ۹۶در مسجد مقدس جمکران برگزار می گردد.

با توجه به همکاری شایان توجه جهاد دانشگاهی در برگزاری این سوگواره در ذیل به اختصار به معرفی این ارگان مهم دانشگاهی می پردازیم:
فعاليت‌هاي فرهنگي این ارگان از ابتداي شكل‌گيري جهاددانشگاهي، بخشي اساسي و لاينفك از فعاليت‌هاي اين نهاد را به خود اختصاص داده است. مشخصه مهم فعاليت‌هاي جهاددانشگاهي در اين حوزه، تكيه و توجه به حضور و مشاركت دانشجويان در برنامه‌ريزي و اجراي برنامه‌هاي فرهنگي بوده كه حاصل آن، طراحی و اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در قالب نشست ها، کارگاه ها، گردهمایی ها، اردوها و... و شاخص ترین آن همایش سراسری آسیب های پنهان می باشد.
تبليغ و ترويج فرهنگ و هنر اسلامي، برنامه‌ريزي فرهنگي و تربيتي و ايجاد آمادگي فكري و مكتبي در قشر جوان، به خصوص دانش‌آموزان دبيرستاني و دانشجويان، به منظور مقابله با غرب‌زدگي و انحرافات فرهنگي در چارچوب سياست‌هاي فرهنگي كشور، رويكرد اساسي جهاددانشگاهي در حوزه فرهنگي است.
از جمله اهم برنامه‌هاي فرهنگي اين نهاد، اجراي طرح هفت شهر شایستگی است كه اشاره به منظومه رویدادهای دانش بنیان فرهنگی دارد و با هدف تحقق الگوی فارغ التحصیل شایسته در نظام آموزش عالی کشور راه‌اندازی گردیده است.

در خصوص آشنایی بیشتر بامسئولین ارگان های نامبرده به معرفی چند تن ازاین عزیزان می پردازیم:

 

۱.حجت الاسلام و المسلمین دکتر نوروزی =معاونت فرهنگی دانشگاه قم

۲.دکتر حیدری=ریاست محترم جهاد واحد استان قم

۳.جناب آقای غلامرضا کیانی نژاد=مدیریت امور فرهنگی دانشگاه قم

۴.جناب آقای سیدمرتضی سید میرزایی=کارشناس امور کانون های فرهنگی و هنری دانشگاه

۵.سرکار خانم چاوشیان=کارشناس مسئول انجمن های علمی دانشجویی واحد خواهران دانشگاه قم

۶.جناب آقای علی حسینی=معاونت فرهنگی جهاد واحد استان قم

۷.سرکار خانم هوس پور=معاون فرهنگی اداره کل ارشاد قم

۸.جناب آقای وحید شیخ الاسلامی =معاون مرکز واحدهای فناوری دانشگاه قم

 

امید است تلاش همه این عزیزان مورد عنایت اهل بیت عصمت و طهارت قرار گرفته و با برگزاری این سوگواره سهمی اندک در ترویج فرهنگ عنی اسلامی داشته باشیم.

ومن الله توفیق